facebook

Zobacz film Zobacz film

Chroń oczy przed zmęczeniem
w szkłach okularowych LED Control

wybierz dla Siebie


szkła LED Control

gdzie kupić


szkła LED Control

poznaj lepiej


SZAJNA Laboratorium Optyczne

Jak chronić wzrok


Każdy z nas na co dzień korzysta z urządzeń elektronicznych, które posiadają ekrany typu LED/LCD. Są one stosowane m.in. w monitorach komputerów, smartfonach czy tabletach. Technologia LED  coraz częściej jest również wykorzystywana w oświetleniu pomieszczeń.

W szczególności na działanie światła niebieskiego narażeni są:

 

  • pracownicy biurowi (źródło zagrożenia: komputer, smartfon, tablet, oświetlenie)

  • emeryci (źródło zagrożenia: telewizor, smartfon, komputer, oświetlenie)

  • dzieci i nastolatki (źródło zagrożenia: smartfon, tablet, komputer, telewizor, oświetlenie)

  • studenci (źródło zagrożenia: komputer, smartfon, tablet, oświetlenie
     


TRZY KROKI do skutecznej ochrony wzroku przed negatywnymi skutkami światła niebieskiego:
 

 

KROK 1Dobierz odpowiednie szkła okularowe LED Control

Nie dobieraj sobie okularów bez konsultacji ze specjalistą. Pamiętaj, że z wiekiem wzrok też się starzeje więc raz dobrane okulary nie wystarczą do końca życia i trzeba je zmieniać. Szkła LED Control to doskonałe rozwiązanie dla osób, których wzrok nie wymaga jeszcze korekcji. Możesz zamówić u optyka okulary ze szkłami posiadającymi  moc o wartości 0.0. Dzięki takim okularom twoje oczy będą wypoczęte i w pełni chronione, co z pewnością pozwoli ci się cieszyć dobrym wzrokiem przez długie lata.

 

KROK 2: Zachowuj odpowiednią odległość ekranu od oczu

W przypadku monitora komputerowego odległość  od osoby przy nim siedzącej powinna wynosić ok 50-60 cm. Urządzenia mobilne typu smartfon czy tablet również powinny być trzymane w bezpiecznej odległości (ok 30 - 40 cm), a nie bezpośrednio przed oczami. Daj swoim oczom odpocząć i od czasu do czasu odrywaj wzrok od ekranu i popatrz na przedmioty znajdujące się w różnych odległościach od Ciebie.

 

KROK 3Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

W ekran wpatruj się tylko przy włączonym świetle - kameralny nastrój sprzyja koncentracji, ale oko - zmuszone do „przestawiania się" na przemian na jasne i ciemne tło - szybciej się męczy. Źródło światła powinno być umieszczone z tyłu ekranu - tak, aby promienie nie padały bezpośrednio na niego. Pamiętaj, że monitor komputera nie powinien być ustawiony na tle okna lub naprzeciw niego.